Raamatupood REaD | Kasutatud ja uued raamatud
Lemberomaanid kergeks suviseks lugemiseks
Vaata veelSophiet läbib "elekter" ja vägagi meeldiv tunne. Med-vend saab kuulda kummalise loo Sophie elukäigust. Sündmustejada alguspunktiks saab tehing Saksa ärimehest isa ja türklasest äripartner Mustafa vahel viimase tütardega, kellest Sophie ema antakse haaremist pealekauba.
Lugejale kangestub magus-õudne lugu, mis paneb tõdema, et pole midagi uut siin päikese all, ka kõige rabavamad käitumisnormid on ammuilma läbi kogetud.
Hoogsas ja köitvas päeviku-stiilis kirjutatud romaan, mille järelelainetus jääb pikaks ajaks virvendama.
"Allikas" on lugu andekast arhitektist Howard Roarkist, kes peab ägedat võitlust konventsioonidega, ning tema kirglikust armastusloost erakordse naisega, kes on ühtaegu nii ta armastatu kui vaenlane. Samal ajal on see ka lugu looja kompromissitusest ja hinnast, mis selle eest maksta tuleb.
Randi kangelased on eredad, monumentaalsed ja meeldejäävad ning ka nende vastasseisud on suurejoonelised ja võimsad. Nendega ei pruugi nõustuda, kuid unustada pole neid ka kerge.
soodukaga
Vaata veelAutor esitab oma kaasaegsetele põneva, kuid samas realistlikuna tunduva Nostradamuse-tõlgitsuse, mis on aastatepikkuse uurimistöö tulemus. Nostradamus (Michel de Nostre-Dame, 1503-1566), juudi päritoluga prantsuse arst ja astroloog, kel oli imearsti ja ennustaja kuulsus, sai tuntuks nelikvärssidena vormistatud ajaloo-ettekuulutustega ("Centuries astrologiques", 1555 ja 1558), milles ta ennustab inimkonna tulevikku aastani 3797.
Sisu:
Mängumeetod, selle kasutamise võimalusi ja orienteerumismängude liigitus
Organisatsioonilisi ja metoodilisi üldjuhendeid orienteerumismängudeks
Tehnika mõiste ja jooksutehnika
Orienteerumise tehnika orienteerumisvahenditeta
Kaardi abil orienteerumise tehnika
Kompassi abil orienteerumise tehnika
Kaardimälu
Liikumistee valiku ja raja läbimise tehnika
Kehalised võimed
Taktika
Mänguvorme terviseorienteerumiseks ja massiüritusteks
Dokumentaalromaan annab haarava pildi Priamurski eestlaste asundusest, Wladiwostoki elust, esimeses maailmasõjas osalemisest ja suurest lahingust Muhu väinas. Eesti kirjanduses kohtab haruharva sellist teost, kus eri aineid ja laade sünteesides on saavutatud niisugune harmoonia.
Uued tooted
Vaata veel„Meelerahu“ viib sind rännakule, kus avastad vaikuse, looduse ja inimsuhete sügava mõju enda heaolule. Autor Maaret Kallio kutsub mõtisklema, kuidas leida sisemine rahu keset elutorme, olla kohal nüüd ja praegu ning kohaneda meid paratamatult ümbritsevate muutustega. Psühhoterapeudi arutlused on põimitud Soome loodusest leitud meeleliste rahuhetkedega: kohvijoomine kaljusel järvekaldal, kohtumine rästikuga, südasuvine saunakütmine, karastav talisuplus madala detsembripäikese valgel.
Meelerahu pole mitte teekond eesmärgi suunas, vaid pidev tasakaalustumine. See on oskus hoida turvalisi suhteid, lasta lahti liigsest muretsemisest ning leida sisemine rahu ja pingevaba meeleseisund ka keerulistes olukordades.
Maaret Kallio on hinnatud soome kirjanik, koolitaja ja psühhoterapeut, Helsingin Sanomate ülipopulaarse kolumni „Nõudlikult leebe“ („Lujasti lempeä“) pikaaegne autor. Töös tugineb ta kognitiivteraapiale, omades suurt kogemustepagasit ja põhjalikku väljaõpet ennekõike trauma ja paarisuhete vallas. Kallio sulest on ilmunud mitu raamatut, mis käsitlevad muu hulgas lootust, sisemist tasakaalu, leina, vaimset tervist, emotsioone ja inimsuhteid. Lisaks on ta Soomes tuntud lasteraamatute autor ja tegutseb eri asutustes laste heaolu saadikuna. Kokku on Kallio raamatud jõudnud juba 300 000 lugejani.
On täpsemalt teadmata, millal Lahemaa rannakülad Viinistu, Kasispea, Vihasoo, Tammispea, Eru ja teised asutati. Kohanimedena on mõnda mainitud küll juba 13. sajanadi ürikutes. Raamat sisaldab mälestusi alates 19. sajandi lõpust - kalameeste, maaharijate, kaupmeeste, meresõitjate ja salakaubavedajate nii nende endi kui raamatu koostaja poolt kirja panduna. Raamat põhjaranniku külaelust läbi aegade on kodu-uurimusliku sisuga ja ei ei pretendeeri teaduslikule käsitlusele.
Hotell "Olympic" oli viieteistkümnekorruseline punasemustakirju maja. Pool väljakut selle ees oli autosid täis, keset väljakut seisis väikesel lillepeenral ausammas, mis kujutas uhkelt kuklasseaetud peaga meest. Ausambast möödudes märkasin äkki, et see mees on mulle tuttav. Kahtlemata - veidra vanamoelise ülikonnaga, toetudes käega mingile imelikule aparaadile, mida ma algul abstraktse postamendi jätkuks olin pidanud, põlglikult pilukil silmad lõpmatusse suunatud, seisi hotelli "Olympic" ees väljakul Vladimir Sergejevitš Jurkovski. Postamendile oli kuldsete tähtedega kirjutatud: "Vladimir Jurkovski, 5. detsember, kaalude aasta".
Ma ei uskunud oma silmi, sest see oli täiesti võimatu. Jurkovskitele ei püstitata ausambaid. Kuni nad elus on, määratakse neid enam või vähem vastutavatele kohtadele, peetakse nende juubeleid, valitakse neid akadeemiate liikmeiks. Neid autasustatakse ordenitega ja neile määratakse rahvusvahelisi preemiaid. Kui nad on surnud - või hukkunud -, kirjutatakse neist raamatuid, neid tsiteeritakse, nende teostele viidatakse, aga mida aasta edasi, seda harvemini, ning lõpuks nad unustatakse. Nad kaovad mälust ja jäävad vaid raamatuisse. Vladimir Sergejevitš oli teaduse kindral ja haruldane inimene. Aga võimatu on püstitada ausambaid kõigile kindraleile ja kõigile haruldastele inimestele, liiatigi riikides, millega neil pole otseselt midagi pistmist, ja linnades, kust nad on ehk oma eluajal ainult läbi sõitnud...