Raamatupood REaD | Kasutatud ja uued raamatud
Lemberomaanid kergeks suviseks lugemiseks
Vaata veelSophiet läbib "elekter" ja vägagi meeldiv tunne. Med-vend saab kuulda kummalise loo Sophie elukäigust. Sündmustejada alguspunktiks saab tehing Saksa ärimehest isa ja türklasest äripartner Mustafa vahel viimase tütardega, kellest Sophie ema antakse haaremist pealekauba.
Lugejale kangestub magus-õudne lugu, mis paneb tõdema, et pole midagi uut siin päikese all, ka kõige rabavamad käitumisnormid on ammuilma läbi kogetud.
Hoogsas ja köitvas päeviku-stiilis kirjutatud romaan, mille järelelainetus jääb pikaks ajaks virvendama.
"Allikas" on lugu andekast arhitektist Howard Roarkist, kes peab ägedat võitlust konventsioonidega, ning tema kirglikust armastusloost erakordse naisega, kes on ühtaegu nii ta armastatu kui vaenlane. Samal ajal on see ka lugu looja kompromissitusest ja hinnast, mis selle eest maksta tuleb.
Randi kangelased on eredad, monumentaalsed ja meeldejäävad ning ka nende vastasseisud on suurejoonelised ja võimsad. Nendega ei pruugi nõustuda, kuid unustada pole neid ka kerge.
soodukaga
Vaata veelJüri Remmelgas oli 14 aastat Tallinnas ajakirjanik. 1940. a pühkis N. Liidu okupatsioon oma teelt kõik vabad ajakirjanikud, nii ka Remmelga. Tööd otsides sattus ta nõukogude kunstide valitsusse ametnikuks J. Semperi ja A. Alle alluvusse. 1941. a sai temast II maailmasõja sõdur, vabatahtlik, kes esimeste eesti üksustega Idarindele läks.
Raamat "Tulises väravas" on vaba sõjajärgsetest poliitilistest klišeedest, kirja pandud just nõnda, nagu võis maailmasõda näha haritud, julge ja seiklushimuline eesti mees.
Uustrükk Stockholmi Välis-Eesti & EMP kirjastuses ilmunud teosest.
Leitnant Albert Werperi päästis degradeerimisest üksnes tema esivanemate aus nimi, mille ta ise oli igaveseks häbisse saatnud. Kellelgi õnnestus saavutada, et ta määrati ühte kaugel Kongos paiknevasse sõjaväeüksusesse ja niiviisi vabanes ta rängast paratamatusest sõjakohtu ette astuda. Albert Weper teadis, et sõjakohus oleks ta ilmtingimata mõistnud surma mahalaskmise läbi, ja oli seetõttu pärast Kongosse jõudmist esialgu siiralt tänulik neile, kes ta siia olid saatnud.
Kuid kuus kuud alalist üksindust, venivat üksluisust ja täielikku isoleeritust välisilmast muutsid tema vaateid asjadele ja suhtumist ümbritsevatesse inimestesse.
Raamat sisaldab inglise kirjanduse suurkuju 9 muinasjuttu.
1944. aasta 23. augusti hommik jääb mulle surmatunnini meelde. Juba Tartust väljasõidul pani mind imestama linna sõitvate autode suur arv. Kõigil autodel rippusid sõdurid nagu takjad.
Siis kohtasin mulle vastu jooksvaid üksikuid sõdureid. Kuulid vingusid. Üks kuul tungis õla kõrguses läbi tuuleklaasi. Hüppasin autost välja ja heitsin automaadiga keset teed. Kaelas oli mul Rüütliristi pael. See mõjus alati. Toetasin seda mõju veel automaadiga ja esimene veoauto pidas kinni. Punnis silmadega autojuht karjus mulle: "Seal on venelased! Seal on venelased!" "Kus seal?" küsisin mina. "Viissada meetrit eespool! Nad on igal pool!" Viissada meetrit eespool! Sain kohe aru katastroofi suurusest.
Léon Degrelle oli II maailmasõjas 1939-1945 Saksamaa poolel sõdinud mitte-saksa vabatahtlikest kindlasti üks tuntumaid. Vaid kaks välismaalast Relva-SS vägedest pälvisid Tammelehise Raudristi Rüütliristi juurde: valloon Léon Degrelle ja eestlane Alfons Rebane 1945. aastal.