Raamatupood REaD | Kasutatud ja uued raamatud
Lemberomaanid kergeks suviseks lugemiseks
Vaata veelSophiet läbib "elekter" ja vägagi meeldiv tunne. Med-vend saab kuulda kummalise loo Sophie elukäigust. Sündmustejada alguspunktiks saab tehing Saksa ärimehest isa ja türklasest äripartner Mustafa vahel viimase tütardega, kellest Sophie ema antakse haaremist pealekauba.
Lugejale kangestub magus-õudne lugu, mis paneb tõdema, et pole midagi uut siin päikese all, ka kõige rabavamad käitumisnormid on ammuilma läbi kogetud.
Hoogsas ja köitvas päeviku-stiilis kirjutatud romaan, mille järelelainetus jääb pikaks ajaks virvendama.
"Allikas" on lugu andekast arhitektist Howard Roarkist, kes peab ägedat võitlust konventsioonidega, ning tema kirglikust armastusloost erakordse naisega, kes on ühtaegu nii ta armastatu kui vaenlane. Samal ajal on see ka lugu looja kompromissitusest ja hinnast, mis selle eest maksta tuleb.
Randi kangelased on eredad, monumentaalsed ja meeldejäävad ning ka nende vastasseisud on suurejoonelised ja võimsad. Nendega ei pruugi nõustuda, kuid unustada pole neid ka kerge.
soodukaga
Vaata veel"Vanasõnaraamat" on üldsusele mõeldud eesti vanasõnade väljaanne, mis sisaldab üle 15 000 sisuliselt süstematiseeritud ehtsa vanasõna. Valik on tehtud Fr. R. Kreutzwaldi nim. Kirjandusmuuseumis asuva vanasõnade koondkartoteegi põhjal. Tekstid on varustatud päritoluandmetega ning viidetega eesti vanasõnade akadeemilise väljaande ning Kirjandusmuuseumi koondkartoteegi tüübinumbritele, mistõttu vajaduse korral on kogu vanasõnaaines leitav. Tekstide redigeerimisel on murdelisus säilitatud. Sissejuhatuses selgitatakse vanasõnažanri tunnuseid ning antakse ülevaade eesti vanasõnade publitseerimisest.
Kui sinu arust on Nora Ephron väga vaimukas ja armastad Nancy Mitfordi teoseid ning „Bridget Jonesi päevikut“ lugedes naeru lagistad, siis jumaldad ka Helene Hanffi. Tal oli stiili. Tal oli oma hääl. Tal oli üks neist jäljendamatu ellusuhtumisega naisintellektuaalidest 20. sajandi New Yorgis, kes ei hoolinud põrmugi, mida neist arvatakse. Näiteks kirjastust üleuputavatele lugejakirjadele lubas ta vastata nii: „Mina pole sedasorti autor, keda peaks avalikkuse eest kaitsma. Iga fänn, kes teile helistab, võib tahta mulle süüa pakkuda, ning õhtusöögikülalisena olen ma alati kättesaadav. Võite mu aadressi vabalt jagada.“
Teos, mida käes hoiad, on järg Helene Hanffi esimesele raamatule „Charing Cross Road 84“ mis ilmus esimest korda inglise keeles 1970. aastal. Naudid seda raamatut mitu korda rohkem, kui kõigepealt esimese osa läbi loed. See on võluv lugu eluunistuse täitumisest keskeas. Ja tänu autori imepärasele väljendusoskusele sisaldab see raamat tosinate kaupa häid tsitaate. Nagu Helene ise võinuks öelda: ÄRA ISTU NIISAMA SELLE SISSEJUHATUSE KALLAL, MINE LOE MU RAAMATUT.
Ülevaade vabriku ajaloost ja kaasajast.
Sisu:
- Vabriku rajamine ja selle tegevusprofiili kujunemine
- 1905. a. revolutsioon
- Aastad 1906-1914
- Esimesest maailmasõjast Oktoobrirevolutsiooni võiduni
- Lutheri vabrik kodanliku võimu aastail
- Esimene nõukogude aasta
- Läbi sõjatule
- Sõjajärgses ülesehitustöös
- Viies viisaastak
- Rekonstrueerimine edeneb
- TVMK aastail 1961-1965
- Kaheksas viisaastak
- Põhjalikud muutused
Justin Carroll Petrone (sündinud 20. novembril 1979 New Yorgis) on Ameerika-Eesti ajakirjanik, kirjanik ja blogija.
Tema teos "Misjonäripoos" on tõsieluliste lühilugude kogumik, mis kajastab Eesti elu läbi kohaneva välismaalase silmade. Jutukesed räägivad mobiilidest ja ahiküttest, jobudest ja joodikutest, Eesti verest ja välismaa meestest, hapukurkidest ja tuumatalvest, verivorsti- ja süldinaljadest, kuulsusest ja püksilukust, nõuka-nostalgiast ja kalapäevast, lõbutüdrukutest ja pornosõltlastest, rasedusest ja dementsusest, kolimisest ja remondist, rõivastest ja hõimudest, saladustest ja saunasüütusest, narkosõjast ja lendavast diivanist, Facebookist ja vuajerismist. Autor ei pääse mööda ka Liis Lassist, Marju Lauristinist ning muudest tähtsatest tegelastest, näiteks Jänksist ja Mustikust.
Uued tooted
Vaata veelOn täpsemalt teadmata, millal Lahemaa rannakülad Viinistu, Kasispea, Vihasoo, Tammispea, Eru ja teised asutati. Kohanimedena on mõnda mainitud küll juba 13. sajanadi ürikutes. Raamat sisaldab mälestusi alates 19. sajandi lõpust - kalameeste, maaharijate, kaupmeeste, meresõitjate ja salakaubavedajate nii nende endi kui raamatu koostaja poolt kirja panduna. Raamat põhjaranniku külaelust läbi aegade on kodu-uurimusliku sisuga ja ei ei pretendeeri teaduslikule käsitlusele.
„Meelerahu“ viib sind rännakule, kus avastad vaikuse, looduse ja inimsuhete sügava mõju enda heaolule. Autor Maaret Kallio kutsub mõtisklema, kuidas leida sisemine rahu keset elutorme, olla kohal nüüd ja praegu ning kohaneda meid paratamatult ümbritsevate muutustega. Psühhoterapeudi arutlused on põimitud Soome loodusest leitud meeleliste rahuhetkedega: kohvijoomine kaljusel järvekaldal, kohtumine rästikuga, südasuvine saunakütmine, karastav talisuplus madala detsembripäikese valgel.
Meelerahu pole mitte teekond eesmärgi suunas, vaid pidev tasakaalustumine. See on oskus hoida turvalisi suhteid, lasta lahti liigsest muretsemisest ning leida sisemine rahu ja pingevaba meeleseisund ka keerulistes olukordades.
Maaret Kallio on hinnatud soome kirjanik, koolitaja ja psühhoterapeut, Helsingin Sanomate ülipopulaarse kolumni „Nõudlikult leebe“ („Lujasti lempeä“) pikaaegne autor. Töös tugineb ta kognitiivteraapiale, omades suurt kogemustepagasit ja põhjalikku väljaõpet ennekõike trauma ja paarisuhete vallas. Kallio sulest on ilmunud mitu raamatut, mis käsitlevad muu hulgas lootust, sisemist tasakaalu, leina, vaimset tervist, emotsioone ja inimsuhteid. Lisaks on ta Soomes tuntud lasteraamatute autor ja tegutseb eri asutustes laste heaolu saadikuna. Kokku on Kallio raamatud jõudnud juba 300 000 lugejani.